ClimaCenter | Pompy Ciepła
POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła to skuteczne, ekologiczne i przede wszystkim tanie źródło ciepła dla budownictwa. Urządzenia te korzystają z  nieograniczonej i powszechnie dostępnej energii dostarczanej przez Słońce do wszystkich elementów naszego otoczenia, powietrza, ziemi, zbiorników wodnych… i przetwarzają ją na ciepło. Używane jest ono następnie do:

  • Ogrzewania pomieszczeń
  • Podgrzewania ciepłej wody użytkowej
  • Ogrzewania wody w basenach

Wysoko wydajna technologia pompy ciepła, nie tylko ogrzewa nasze domy oraz zapewnia ciepłą wodę użytkową ( nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej -30°C ), ale również chłodzi je latem z niezwykłą skutecznością, zapewniając doskonały komfort niezależnie od warunków pogodowych. Współpracujemy z największymi liderami rynku Mitsubishi Electric Ecodan, Panasonic Aquarea, Hitachi, Toshiba oraz LG, Samsung. Zapewniamy:

  • Dobór urządzeń
  • Sprzedaż
  • Montaż
  • Uruchomienie
  • Szkolenie z zakresu eksploatacji pompy ciepła
  • Serwis
  • Przeglądy okresowe

Zobacz często zadawane pytania!

Czy istnieje dofinansowanie na zakup pompy ciepła?

Inwestycja w technologię pompy ciepła może być dofinansowywana ze środków publicznych. Na polskim rynku istnieje kilka możliwości i źródeł uzyskania takiego dofinansowania. Niektóre z form dofinansowania nie obejmują obszarem swojego zastosowania całego kraju, a jedynie tereny gminne, czy powiatowe.

Ile kosztuje pompa ciepła?

Koszty systemu pompy ciepła zależą od różnych czynników. Oprócz mocy, technologii i modelu o cenie decyduje głównie nośnik ciepła. Do tego dochodzą koszty montażu systemu oraz — zależnie od typu pompy ciepła — podłączenia źródła ciepła, uzyskania pozwoleń i odtworzenia terenu. Ponieważ jednak koszty zależą każdorazowo od lokalnych uwarunkowań, konieczne jest zawsze sporządzenie indywidualnego kosztorysu przez fachowca.

Czy pompa ciepła daje dostatecznie dużo ciepła?

Pompa ciepła jako system grzewczy jest równie pewna jak kocioł na kopalne nośniki energii. Ponadto dzisiejsza technologia umożliwia także projektowanie układów monowalentnych z pompą ciepła. Oznacza to, że nawet przy silnych mrozach nie jest potrzebne żadne dodatkowe źródło ciepła, aby utrzymać dostarczanie ciepła do budynku. Równocześnie pompa ciepła może także służyć do przygotowania CWU. Ponadto w przypadku pompy ciepła zasilanie elektryczne, czyli prądem wytwarzanym w Europie, wydaje się w dalszej perspektywie znacznie pewniejsze niż zasilanie importowanymi paliwami kopalnymi (gaz ziemny, olej opałowy).

Czy podczas modernizacji jest konieczna wymiana grzejników?

Zasadniczo pompa ciepła może po prostu zastąpić kocioł grzewczy i zostać zintegrowana z istniejącą instalacją grzewczą. Jednak w przeszłości grzejniki były często przewymiarowywane, a prowadzone działania modernizacyjne obniżają zapotrzebowanie budynku na ciepło. Fachowiec oceni sytuację na miejscu i oceni, jakie zmiany są rzeczywiście konieczne. Często można wymienić tylko niektóre grzejniki, aby uzyskać bardzo dobre parametry pracy instalacji c.o.

Jak wysokie są koszty serwisowania?

Pompy ciepła praktycznie nie wymagają szczególnie zaawansowanych czynności serwisowych. Mimo to regularne przeglądy pompy ciepła przyczyniają się do utrzymania wydajności pracy instalacji przez długi czas na wysokim poziomie. W ramach 5-letniej gwarancji stan instalacji musi zostać co najmniej raz na rok oceniony przez fachowca. W razie potrzeby przy okazji dokonuje się optymalizacji ustawień pompy ciepła

Jaka jest żywotność pompy ciepła?

Pod względem żywotności pompa ciepła jest porównywalna z kotłem grzewczym. Generalnie ocenia się ją na 20 lat. W praktyce jednak obserwuje się pompy ciepła, które niezawodnie działają już ponad 25 lat. Po tak długim czasie należy jednak sprawdzić, czy nie byłaby uzasadniona wymiana na nowocześniejszy, bardziej ekonomiczny system.

Czy pompą ciepła można także chłodzić?

Jedną z wielu zalet pompy ciepła jest to, że może ona nie tylko ogrzewać i przygotowywać ciepłą wodę. W lecie może ona — zależnie od wykonania — także zapewnić chłodzenie budynku. Rewersyjna pompa ciepła powietrze-woda ma zatem dodatkową funkcję, której kocioł grzewczy nie może pełnić.

MASZ INNE PYTANIE?

Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodznie z ustawą o ochornie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontatkowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetowrzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administartorem danych osobowych jest Ardom Centralna 30, 31-579 Kraków.